Obserwatorzy

poniedziałek, 23 września 2013

Obrus

Niestety jesień od samego początku daje mi w kość. Już mi się nie podoba. Powinna być piękna i złota a nie ponura i zachlapana. Tak więc od rana intensywnie działam, co by się nie dać melancholijnemu nastrojowi.  Zazdroska idzie aż furczy, powidła dla odmiany pyrkają w piekarniku a ja stukam w klawiaturę. Taka to dziś u mnie kakofonia dźwięków :)

Dla ciekawych moich szydełkowych zmagań - obrus. Wisi już od kilku dni w "postępach" jako ukończony, więc czas pokazać go światu. Wzór rozrysowywany na podstawie zdjęć gotowego obrusa, znalezionych w necie np. tu (ciężko było). Tradycyjnie - zmodyfikowany, gdyż wolałam bardziej symetryczny motyw - tak więc z oryginału pozostał jedynie zarys. Wykończenie jest także mojego pomysłu.Trochę nietypowy (wydłużony) kształt robótki związany jest z dopasowaniem rozmiaru do rozłożonej ławy. Większość obrusów, które posiadam jest znacznie krótszych, a na święta - na rozłożoną ławę zawsze miałam problem z udekorowaniem stołu. Teraz - już nie będę miała kłopotu. Do świąt jeszcze trochę czasu, więc i zdjęcia "na sucho" - bez ozdóbek. Wymiary to: 220x95cm, szydełko 1,5; kordonek MAXI

8 komentarzy:

 1. Miło tu u ciebie:) Dziękuję za odwiedziny

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, w takim razie zapraszam częściej

   Usuń
 2. Podoba mi się taki wzór. Jesteś niezwykle pracowitą dziewczyną. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. To bardzo miłe z Twojej strony. Niestety zdjęcia nie oddają całego uroku tego wzoru.

  OdpowiedzUsuń
 4. Śliczny obrus!!! Ładny, delikatny wzorek!
  Cieplutko pozdrawiam:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo. Starałam się, żeby wzór nie był delikatny ale jednocześnie, żeby nie było "za nudno" :)

   Usuń
 5. Zdolniacha z Ciebie! Gratuluje samozaparcia i talentu :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo. Czy mam talent? - chyba nie a i z samozaparciem różnie bywa :)

   Usuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz ślad po swoich odwiedzinach w postaci chociaż kilku słów. Dziękuję bardzo i zapraszam do ponownych odwiedzin.