Obserwatorzy

piątek, 27 września 2013

Ale numer ...

Dziś miało być całkiem coś innego, ale ...
dwa dni temu spotkała mnie niespodzianka. Otóż zostałam nominowana przez Szydełkową mamę http://szydelkowamama.blogspot.com/ doOczywiście nie miałam zielonego pojęcia co to znaczy i co dalej? Poczytałam więc sobie co i jak:
Nominacja do Liebster Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za „dobrze wykonaną robotę”.  Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów, więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz ich o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował."

Niestety ze względu na fakt, iż (jak dla większości moich znajomych) dla mnie dzień jest za krótki, nie za bardzo jestem w stanie wskazać 11 blogów, które powinnam nominować. Owszem - mogę znacznie więcej - tyle, że one wszystkie są już baaaardzo popularne. Dlatego na chwilę obecną nominuję kilka. 


Oto pytania, które mi zadano: 
1. Jaka jest Twoja ulubiona potrawa?
Jest ich wiele - niestety chyba zbyt wiele. Ale przyznam, że lubię cieszyć się smakami. Zawsze, podczas wyjazdów smakuję regionalnej kuchni miejsc, które odwiedzam i muszę przyznać zadziwiają mnie oryginalnością, jak i gamą smaków, których nie spodziewałabym się odczuć w niektórych potrawach.
2. Książka, do której lubisz powracać.
Raczej nie wracam do raz przeczytanych książek, choć oczywiście zdarza mi się to. Wtedy najczęściej otwieram ją na przypadkowo otwartej stronie i czytam do przypadkowego miejsca. Nie, o wiele bardziej wolę czytać coś "pierwszy raz". Przecież każdy pierwszy raz jest "naj"
3. Jeśli byś znalazła 1 milion złotych, co byś zrobiła?
Nie mam pojęcia. Nigdy nic nie znalazłam, zresztą nigdy niczego nie szukałam. Nie planuję takich rzeczy. Jeśli się zdarzą, to będę się zastanawiać.
4. Samochód, czy rower?
Chyba samochód. Wprawdzie rzadko nim jeżdżę, ale nie wyobrażam sobie jazdy rowerem w jesienną pluchę, czy zimowy mróz (tak więc minimum pół roku jest wyłączony z użytku). Na dodatek nie w każdej sytuacji jazda jest możliwa: w obcasach czy sukience nie wsiądę na rower, więc w ogólnym rozrachunku, mimo mojego zamiłowania  do roweru - wygrywa samochód.
5. Ulubiony film.
Nie potrafię niestety określić. Filmy oglądam pasjami. Masę. Ciągle. Wiele razy. Jest kilkanaście, które oglądałam około setki razy a kolejne kilkanaście - widziałam kilkadziesiąt razy. Są takie, których nawet nie pamiętam ale i tak na pewno miło spędziłam czas podczas ich oglądania :)
6. Z jakim znanym aktorem, chciałabyś zjeść kolację?
Z Sean'em Connery a może z Ralph'em Finnes albo z każdym innym. Przecież zapewne każdy z nich inaczej postrzega rzeczywistość i co innego mogłabym wynieść z rozmowy z nimi. 
7. Ulubiony kolor.
Granat - ale stwierdzam to tylko na podstawie przedmiotów, które w tej chwili są w zasięgu mojego wzroku. Tak naprawdę zależy to chyba od mojego nastroju.
8. Co myślisz o posyłaniu 6-latków do szkoły?
Od kiedy moja Mała chodzi do szkoły - nie myślę.
9. Wolisz dawać, czy dostawać prezenty?
Najbardziej, to chyba lubię prezenty kupować, przygotowywać i pakować. Uwielbiam moment, kiedy wpadnie mi do głowy pomysł na prezent, potem całą atmosferę tajemnicy (jest mi ciężko, bo jak cieszę się z przygotowanego prezentu to jak najszybciej chciałabym tą radością podzielić się z przyszłym obdarowanym) no i sam moment obdarowania.
10. Nosisz biżuterię, jeśli tak, to jaką?
Czasem, rzadko. Najczęściej jest to jakiś długi wisiorek, bądź kolczyki.
11. Czy uprawiasz jakiś sport?
Wyczynowo - oglądanie, czytanie, dzierganie. Rekreacyjnie - wędrujemy rodzinnie, jeździmy rowerami i ... cieszymy się życiem.

A oto moje pytania:
1. Co wg Ciebie jest podstawą szczęścia?
2.Gdzie szukasz źródeł inspiracji życiowej?
3. Co sprawia, że masz ciarki?
4. Twój codzienny rytuał.
5. Czy zdarzyło Ci się w życiu czegoś żałować?
6. Co jeszcze przed Tobą?
7. Palcem po mapie ... zatrzymujesz się gdzie i dlaczego?
8. Najcudowniejsze miejsce w Polsce, czyli gdzie koniecznie powinnam pojechać?
9. Dziwactwo, czyli co robisz, na co inni patrzą ze zdziwieniem?
10. Najbardziej "pachnące" wspomnienie z dzieciństwa to ...

Do nagrody nominuję:

4 komentarze:

 1. Dziękuję bardzo za wyróżnienie i czuję się zaszczycona :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za wyróżnienie. Przyjmuję z radością, ale wybacz, nie pociągnę zabawy, bo niedawno miałam podobną na blogu. Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widziałam, widziałam i oczywiście nie gniewam się. Za to gratuluję uznania.

   Usuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz ślad po swoich odwiedzinach w postaci chociaż kilku słów. Dziękuję bardzo i zapraszam do ponownych odwiedzin.